Maya Takviminin Sırrı Nedir? 21 Aralık 2012’de Ne Olacak

Öncelikle sosyal medyanın gündeminde olan ve en çok konuşulan konulardan biri Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 de dünyanın sonunun gelip gelmeyeceği.

Bu sorunun cevabını vermeden önce Maya takvimi bize ne anlatmak istiyor bunu anlamaya çalışalım.

Mayaların hazırladığı bu takvim binlerce yıllık dönemlerden oluşmaktadır ve her 1 milyon 872 bin günde yeni bir çağa geçilmektedir. Dünyanın geçmişi 5.125 yıla denk gelen devrelerden oluşmaktadır. Mayalar takvimlerinin bitiş tarihi olan 21 Aralık 2012’de uzun bir çağın sona ererek dünyanın son devresine girildiğine inanmaktadırlar.

İşte bu nedenle herkesin merakla beklediği 21 Aralık 2012 Maya takvimine göre dünyanın sonu değil, yeni bir dönemin yani Altınçağ’ın başlangıcıdır.

Mayalar 21 Aralık 2012 ile birlikte bazı mübarek ve üstün akıllı insanların çıkacağı ve onların baskı ve şiddetin hüküm sürdüğü bir çağı bitirerek, dünyaya Altınçağ’ı getireceklerine inanmaktadırlar.

Ne var ki bu dönüşümün gerçekleşmesi sürecinde birçok ülkede zulüm ve baskılar olacak, ardı ardına felaketler meydana gelecektir. Dünya devletlerinin yapılarında yıpranmalar oluşacak, savaşlar artacaktır üstelik bu olaylar kısa bir sürede gerçekleşmeyecek zaman içinde meydana gelecektir. Mayalar’a göre tüm bu karışıklıkların ve felaketlerin ardından insanlığın ruhani rehberleri olduklarına inandıkları “büyük mübarek kişiler”geleceklerdir. Bununla birlikte ruhani liderlerin gelmesine ortam hazırlayan kişiler olacaktır ki bu kişilerin çalışmalarının etkisinin 21 Aralık 2012’de daha da artacağına inanmaktadırlar.

Maya takviminin günümüze yorumlanmış halini yani sırrını şöyle açıklayabiliriz. Bildiğiniz gibi dünyamız 21 Aralık 2012 yılında dünyanın karanlık çağı olan Balık çağından Kova çağına geçecektir. Böylece Balık çağının etkisi altındaki dünyamızın üstündeki olumsuzluklar, insanlar üzerindeki negatif pus kalkacaktır.

Kova çağıyla birlikte tüm dünyada manevi bir uyanış olacaktır. İnsanlar kendi benliklerinin ve yaratılış amaçlarının farkına varacaklardır. Böylece Allah’a yönelecekler ve dünyayı Allah’ın nuru kaplayacaktır.

Kova çağı insanlar arasında sevginin ve kardeşliğin arttığı, pozitifliğin dünyaya hakim olduğu bir çağdır. O yüzden Altınçağ adını almıştır.

Altınçağ isminden de anlaşılacağı gibi bolluk ve bereketin müthiş arttığı bir dönem olacaktır. İnsanlar arasında adalet tam sağlanacak, dünya tam bir huzur ortamına kavuşacaktır.

Müslüman aleminin içinde bulunduğu Ahir zamandayız ve Altınçağ’a girmemizle birlikte dünyadaki zulüm gören tüm Müslüman kardeşlerimiz Allah’ın izniyle huzura kavuşacaktır. Allah tüm Müslümanlara Altınçağ’ı vaad etmiştir, hepimize de görmeyi nasip etsin inşaAllah.

Published by

Leave A Comment