Habertürk Röportajım

Biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

İstanbul’da yaşıyorum. İTÜ Matematik Mühendisliği mezunuyum.

Kendinize ait işiniz var mı?

Lojistikle uğraşıyorum. O yüzden yoğun bir tempoda çalışıyorum.

Adnan Oktar’la tanışmanız nasıl oldu?

Hocamızla bir arkadaşım vesilesiyle tanıştım. Kendisini ilk gördüğüm andan itibaren çok sevdim. Bakışlarından, konuşmasından ve genel halinden çok etkilendim. Hocamın bakışları bana özel olduğumu hissettirdi. Gözlerine baktığımda derin bir sevgiyle karşılaştım açıkçası ilk tanıştığım bir kişiden gelen bu sevgi beni o kadar çok etkiledi ki hala o anı hatırlıyorum. Dünyada hiç kimsede görmediğim bir samimiyet ve bir sıcaklık hissettim. O andan beri Hocamızın yanından ayrılmadım.

Hayat felsefeniz nedir?

Ben dindar bir kişiyim, bu yüzden hayat felsefem Allah’ın benden hoşnut olması için yaşamak. Çünkü sadece bu dünyada yaşamayacağız, hepimiz bir gün öleceğiz ve çok sevdiğimiz Rabbimize kavuşacağız. Gerçek ve sonsuz hayatımız o zaman başlayacak. Bunu bildiğim için her zaman Allah’ın istediği ve beğeneceği şekilde yaşamak istiyorum. Ve beni çok sevmesi için dua ediyorum. İnsan maneviyatsız yaşayamaz, maneviyat hayatımı anlamlı hale getiriyor.

Yaşadığım her olayın kaderimde olduğunu ve her anımda Allah’ın beni gördüğünü ve duyduğunu, hatta içimden geçenleri bildiğini bilmek nefes aldığım her anımın neşe içinde ve güzel geçmesini sağlıyor.

Adnan Oktar’ı sevme nedenleriniz neler?

Adnan Oktar Hocamı sevme nedenim diye düşündüğümde, aklımdan acaba ben daha önce sevgiyi biliyor muydum diye  geçiyor. Çünkü sevmenin sadece kelimelerde kalmayıp ruhun en derininde hissedilen vazgeçilmez bir duygu olduğunu Hocamızdan öğrendim.

Hocam Adnan Oktar çok güvenilir bir kişi, çünkü her zaman vicdanıyla ve Allah korkusuyla hareket ediyor. Bu yüzden de Allah’ın ona özel bir nur ve akıl verdiğini görüyorum.

Hocamın tarihine bakarsanız bir çok zorluğa rağmen İslam’ı ve Müslümanları her zaman savunmuş. Her zaman imanın şevkiyle yoluna devam etmiştir. Kendisinin dava şevkini örnek alıyorum.

Televizyon programından ücret alıyor musunuz?

Ücret almıyorum. Benim için Hocamın yanında olmak çok büyük bir güzellik. Hocamla birlikte Allah’ın anıldığı ve iman neşesinin yoğun yaşandığı bir ortamda bulunmaktan çok zevk alıyorum.

Nerede yaşıyorsunuz?

Nişantaşı’nda oturuyorum.

Fiziğinize bakarken estetik soruları akla geliyor?

Estetik hiç yaptırmadım, yaptırmayı da düşünmüyorum. Doğallıktan yanayım.

Ne tarz müzik dinliyorsunuz?

Genel olarak alternative rock dinliyorum.  Ancak her türlü müziğin ayrı güzelliği olduğunu da düşünürüm.

24 saatiniz nasıl geçiyor?

İşim gereği yüksek tempolu bir hayatım var. Sabah namazından sonra uyumuyorum. Güne başlamadan önce mutlaka Kuran okurum. Daha sonra işlerimle ilgilenirim. Çok okurum ve gündemi takip ederim. Bunun yanında Hocamızın sohbetlerine katılıyorum.  Eve geldiğimde mutlaka spora da zaman ayırmaya çalışıyorum.

Nasıl bir aile yapınız var? Onlar sizin televizyona çıkmanıza nasıl bakıyorlar? Adnan Oktar hakkında neler düşünüyorlar?

Demokrat, Atatürkçü ve özgürlükleri savunan bir aile yapımız var. Ailem beni çok destekler, çünkü Hocamızı çok seviyorlar. Fırsat buldukça görüşürler. Hocamızın benim üzerimde çok emeği olduğunu söylüyorlar. Kendisinin aklına ve vicdanına şahit oldukları için derin bir saygı duyuyorlar.

Türkiye’de yaşanan Müslümanlık hakkında neler söylemek istersiniz?

Atatürk Cumhuriyeti’nde yaşıyoruz ve bundan çok memnunum. Atatürk modern ve laik Türkiye’ye çok büyük emek verdi. Bağnazlığın yerini modern İslam anlayışı aldı. Şu an Mısır, Suriye ve Irak’ın durumda değilsek bu hep Atatürk’ün  sayesindedir. Türkiye’nin son dönemde maneviyata daha çok yöneldiğini görüyorum ve bundan çok memnunum. Atatürk’ün bize emanet ettiği güzel bir ülkede, güzel insanlarla yaşıyoruz. Bunlar Allah’tan bize büyük nimet. Her zaman Allah’ı daha çok sevelim, Allah’a gönülden yönelelim çünkü bizi çok günler bekliyor.

Müslümanlığa farklı bir bakış açısı kazandırdığınızı düşünüyor musunuz?

Düşünüyorum hatta bu konuda bir yazı kaleme aldım. İnsanların gözünde klasik dindar kalıbı var. Halk arasında yaygın olan din sadece bu kalıpta yaşanabilir, aksi durumda yaşanamaz mantığını değiştirmek istiyorum. Toplumdaki bu algı bağnazlıktan kaynaklanıyor. İnsanlar Kuran’ı tam bilmedikleri için kulaktan duyma hurafe tarzı bilgilerle gerçek dinin nasıl yaşanacağını bilmiyorlar. Oysa Kuran’a uysalar haşa dinin yaşa, zamana ve ortama göre değişmeyeceğini, herkesin Allah’ı sevebileceğini, namaz kılabileceğini anlarlar.

Ben burada kimseye beni örnek alın demiyorum. Ama şunu da eklemek istiyorum sahil şehirlerinde bikiniyle denize giren, dekolteli birçok kadın var. Onların da dinin sıcaklığını, Allah’ı sevmenin güzelliğini yaşamasını istiyorum. Kesinlikle bağnaz düşünceden etkilenmesinler.

Ben kendimi Allah aşığı olarak tanımlıyorum çünkü kalbim de Allah’a olan sevgimi çok derin hissediyorum. Namazlarımı hiç aksatmadan kılıyorum. Başı açık, kapalı hatta çarşaflı canım gibi sevdiğim arkadaşlarım var.

Hobileriniz ve ilgi alanlarınız neler?

Teknolojiye özel bir ilgim var, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederim, bu konudaki fuar, panel ve benzeri etkinliklere vaktim olduğunca katılırım. Dans etmeyi çok severim. Yüzmek yaz-kış benim olmazsa olmazımdır. Kayak yapmayı da çok severim.

Published by

Leave A Comment